Skip to main content

Parcel · Map 107 13 25

494 HAMILTON AVE

Owner: LEE DARRYL & LEE LUCILLE

Assessed value

$160,700

$107,900 bldg · $52,800 land

Est. annual tax

$4,827

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1994

1,807 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
1994
Living area
1,807 sqft · 1.4 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Sep 18, 2003

    Bk/Pg OPM-20426

    $235,000

More on Hamilton Ave