Skip to main content

Parcel · Map 126 189 2

17 FRANKLIN AVE

Owner: CAPOLUPO DAVID M & GAIL F

Assessed value

$97,600

$60,600 bldg · $37,000 land

Est. annual tax

$2,932

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1992

960 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1992
Living area
960 sqft · 1.0 story