Skip to main content

Parcel · Map 125 187 20

286 FALLS AVE

Owner: WALSH JAMES A & PATRICIA A TRUSTEES

Assessed value

$96,100

$62,900 bldg · $33,200 land

Est. annual tax

$2,887

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

1,044 sqft

Owner mailing

286 FALLS AVE, OAKVILLE, CT

Building

Style
Cape
Year built
1988
Living area
1,044 sqft · 1.4 stories