Skip to main content

Parcel · Map 109B 84 55B

75 EDGEWOOD AVE

Owner: MCCAFFREY PAISLEY & ERDMANN SHARON; CO-TRUSTEES

Assessed value

$115,400

$69,300 bldg · $46,100 land

Est. annual tax

$3,467

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1996

1,008 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1996
Living area
1,008 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Natural Gas

Recorded sales

  1. Sep 1, 2017

    Bk/Pg OPM-160664

    $160,000

More on Edgewood Ave