Skip to main content

Parcel · Map 125 186 30

339 FALLS AVE

Owner: FABER MAUREEN

Assessed value

$97,800

$64,600 bldg · $33,200 land

Est. annual tax

$2,938

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

1,114 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1988
Living area
1,114 sqft · 1.4 stories
Exterior
Brick/Masonry
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Apr 20, 2011

    Bk/Pg OPM-100116

    $103,000

More on Falls Ave