Skip to main content

Parcel · Map 108 16 1

29 ORCHARD LN

Owner: DANIELS PENNY F

Assessed value

$173,000

$115,800 bldg · $57,200 land

Est. annual tax

$5,197

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1993

1,910 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1993
Living area
1,910 sqft · 1.4 stories
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jul 30, 2007

    Bk/Pg OPM-69268

    $320,000

More on Orchard Ln