Skip to main content

Parcel · Map 135 193B 24

592 SUNNYSIDE AVE

Owner: BRIGHT ERIC S

Assessed value

$96,300

$53,700 bldg · $42,600 land

Est. annual tax

$2,893

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1988

988 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1988
Living area
988 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 11, 2021

    Bk/Pg OPM-20686

    $202,600
  2. Nov 23, 2020

    Bk/Pg OPM-20081

    $170,000

More on Sunnyside Ave

592 SUNNYSIDE AVE — Watertown Land Records