Skip to main content

Parcel · Map 111A 83 60

46 EDWARD AVE

Owner: CRONK ROBERT S & AMY

Assessed value

$146,400

$98,700 bldg · $47,700 land

Est. annual tax

$4,398

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1990

2,059 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1990
Living area
2,059 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 3, 2008

    Bk/Pg OPM-70099

    $201,434

More on Edward Ave