Skip to main content

Parcel · Map 113B 100 25

444 FRENCH ST

Owner: ELLIS CHRISTOPHER

Assessed value

$128,000

$85,600 bldg · $42,400 land

Est. annual tax

$3,845

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1992

1,331 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1992
Living area
1,331 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Jul 17, 2020

    Bk/Pg OPM-19304

    $182,500

More on French St