Skip to main content

Parcel · Map 109A 73 2

102 SCOTT AVE

Owner: SHANNON WILLIAM D

Assessed value

$126,300

$80,900 bldg · $45,400 land

Est. annual tax

$3,794

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1986

1,568 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1986
Living area
1,568 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 14, 2002

    Bk/Pg OPM-10266

    $120,000

More on Scott Ave