Skip to main content

Parcel · Map 113B 100A 5

27 DEANNA CT

Owner: ALENCKIS RAYMOND J & BARBARA

Assessed value

$203,700

$152,600 bldg · $51,100 land

Est. annual tax

$6,119

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2004

2,066 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2004
Living area
2,066 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Mar 4, 2003

    Bk/Pg OPM-20159

    $288,000
  2. Mar 4, 2002

    Bk/Pg OPM-10182

    $258,000

More on Deanna Ct