Skip to main content

Parcel · Map 114B 157 17

398 BUCKINGHAM ST

Owner: DUQUE JOSE RUA & CHRISTINA

Assessed value

$142,400

$107,500 bldg · $34,900 land

Est. annual tax

$4,278

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1994

1,805 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1994
Living area
1,805 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Feb 3, 2006

    Bk/Pg OPM-50175

    $207,500
  2. Jul 2, 2002

    Bk/Pg OPM-10330

    $149,900

More on Buckingham St