Skip to main content

Parcel · Map 111A 83 14

122 FRENCH ST

Owner: MUSTAFAI FERIK

Assessed value

$104,700

$68,900 bldg · $35,800 land

Est. annual tax

$3,145

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1991

1,492 sqft

Building

Style
Two Family
Year built
1991
Living area
1,492 sqft · 2.4 stories
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Apr 7, 2022

    Bk/Pg OPM-21252

    $133,000
  2. Sep 1, 2006

    Bk/Pg OPM-50443

    $232,000

More on French St

122 FRENCH ST — Watertown Land Records