Skip to main content

Parcel · Map 114B 146 16

470 BUCKINGHAM ST

Owner: GEMINO CHRISTOPHER C

Assessed value

$181,300

$144,000 bldg · $37,300 land

Est. annual tax

$5,446

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1988

871 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1988
Living area
871 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Sep 22, 2016

    Bk/Pg OPM-15325

    $210,000

More on Buckingham St