Skip to main content

Parcel · Map 108A 16 36

42 MFINGAL RD

Owner: LAWSON EDWARD A

Assessed value

$162,600

$106,500 bldg · $56,100 land

Est. annual tax

$4,885

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1996

1,738 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1996
Living area
1,738 sqft · 1.4 stories