Skip to main content

Parcel · Map 97A 13A 41

5 GRANDVIEW AVE

Owner: LUTTER RALPH S & DEBORAH A

Assessed value

$178,600

$129,000 bldg · $49,600 land

Est. annual tax

$5,365

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2004

1,844 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
2004
Living area
1,844 sqft · 1.0 story