Skip to main content

Parcel · Map 110 81 6A

61 COLLINS ST

Owner: IBRAHIM RIAZ & NINA

Assessed value

$123,900

$92,000 bldg · $31,900 land

Est. annual tax

$3,722

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1996

1,683 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
1,683 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 23, 2021

    Bk/Pg OPM-20323

    $255,000
  2. Jan 16, 2020

    Bk/Pg OPM-19120

    $130,000

More on Collins St