Skip to main content

Parcel · Map 111 43A 6

50 HIGH ST

Owner: RYAN THOMAS F

Assessed value

$123,100

$74,100 bldg · $49,000 land

Est. annual tax

$3,698

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1988

1,312 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1988
Living area
1,312 sqft · 1.0 story
Exterior
Wood Shingles
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Feb 13, 2017

    Bk/Pg OPM-160108

    $149,380

More on High St