Skip to main content

Parcel · Map 108A 60 36

50 VAILL RD

Owner: DANIEL DEBORAH A & MARIO M

Assessed value

$188,900

$131,500 bldg · $57,400 land

Est. annual tax

$5,675

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1998

2,128 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1998
Living area
2,128 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 6, 2010

    Bk/Pg OPM-90139

    $320,000

More on Vaill Rd