Skip to main content

Parcel · Map 112 43A 112

40 OAK ST

Owner: CALABRESE MATTHEW & ALBERT ALEXA

Assessed value

$135,800

$86,900 bldg · $48,900 land

Est. annual tax

$4,079

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1992

1,252 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1992
Living area
1,252 sqft · 1.0 story
Exterior
Wood Shingles
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 30, 2017

    Bk/Pg OPM-17073

    $206,000
  2. Mar 17, 2005

    Bk/Pg OPM-40210

    $224,900

More on Oak St