Skip to main content

Parcel · Map 114 129 1B

99 MILLIKEN ST

Owner: GIRARD ROBERT A & GIRARD KIM D

Assessed value

$197,800

$145,900 bldg · $51,900 land

Est. annual tax

$5,942

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2004

1,507 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2004
Living area
1,507 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jul 14, 2003

    Bk/Pg OPM-20325

    $250,000

More on Milliken St