Skip to main content

Parcel · Map 110 43 55

53 HART ST

Owner: DAVIS LEON A & KENDA C

Assessed value

$102,500

$58,300 bldg · $44,200 land

Est. annual tax

$3,079

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1990

912 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
912 sqft · 1.0 story
Exterior
Aluminum Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jun 6, 2012

    Bk/Pg OPM-11160

    $115,000

More on Hart St