Skip to main content

Parcel · Map 110 43 58

56 JASON AVE

Owner: ARCOVIO KRISTEN

Assessed value

$148,100

$100,000 bldg · $48,100 land

Est. annual tax

$4,449

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1990

1,404 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1990
Living area
1,404 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Nov 7, 2014

    Bk/Pg OPM-14028

    $215,000
  2. Aug 24, 2006

    Bk/Pg OPM-50427

    $277,500
  3. May 2, 2005

    Bk/Pg OPM-40270

    $270,000

More on Jason Ave