Skip to main content

Parcel · Map 86 10C 9

234 PLATT RD

Owner: HUCHKO DAVID

Assessed value

$202,200

$147,500 bldg · $54,700 land

Est. annual tax

$6,074

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1998

2,308 sqft

Building

Style
Split Level
Year built
1998
Living area
2,308 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jun 16, 2015

    Bk/Pg OPM-14195

    $282,500
  2. Aug 28, 2003

    Bk/Pg OPM-20395

    $242,500

More on Platt Rd