Skip to main content

Parcel · Map 39 86A 11E

1000 NORTHFIELD RD

Owner: JAKIELA JAMES J & ANDREA

Assessed value

$303,600

$241,900 bldg · $61,700 land

Est. annual tax

$9,120

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R90

Year built

1998

3,306 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1998
Living area
3,306 sqft · 1.0 story