Skip to main content

Parcel · Map 16 28A 4+5

1030 BASSETT RD

Owner: GARRITY THOMAS L & GEORGIA J

Assessed value

$213,600

$150,700 bldg · $62,900 land

Est. annual tax

$6,417

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R90

Year built

1994

2,756 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1994
Living area
2,756 sqft · 2.0 stories