Assessed value
$215,400
$186,800 bldg · $28,600 land
Est. annual tax
$6,471
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
IR8
Year built
1998
1,360 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,360 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Jan 13, 2022
Bk/Pg OPM-21154
Dec 16, 2016
Bk/Pg OPM-16069
More on Frost Bridge Rd
141 FROST BRIDGE RD
$129,900 · Built 1990
146 FROST BRIDGE RD
$138,100 · Built 1991
172 FROST BRIDGE RD
$191,400 · Built 1991
753 FROST BRIDGE RD
$1,542,900 · Built 2016
760 FROST BRIDGE RD
$1,448,200 · Built 1994
FROST BRIDGE RD
$10,400 · Built 0
FROST BRIDGE RD
$153,800 · Built 0
FROST BRIDGE RD
$346,000 · Built 0