Skip to main content

Parcel · Map 98 10 12

49 TAFT CIRCLE

Owner: MCCARTHY THOMAS F III & KYLE N

Assessed value

$162,300

$112,900 bldg · $49,400 land

Est. annual tax

$4,875

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

1996

1,929 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1996
Living area
1,929 sqft · 1.0 story