Skip to main content

Parcel · Map 88 52 11

101 CUTLER ST

Owner: GRENIER KEVIN J & GRENIER AMY F

Assessed value

$157,500

$113,300 bldg · $44,200 land

Est. annual tax

$4,731

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1990

1,728 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1990
Living area
1,728 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick Veneer
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 1, 2010

    Bk/Pg OPM-90163

    $230,000

More on Cutler St