Assessed value
$180,100
$128,400 bldg · $51,700 land
Est. annual tax
$5,410
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
1996
1,396 sqft
Building
- Style
- Split Level
- Year built
- 1996
- Living area
- 1,396 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Brick/Masonry
- Heat
- Hot Water · Natural Gas
Recorded sales
May 25, 2022
Bk/Pg OPM-21288
More on Guernseytown Rd
51 GUERNSEYTOWN RD
$141,900 · Built 1992
61 GUERNSEYTOWN RD
$145,700 · Built 1992
71 GUERNSEYTOWN RD
$155,800 · Built 1992
115 GUERNSEYTOWN RD
$215,800 · Built 1991
116 GUERNSEYTOWN RD
$194,700 · Built 1998
129 GUERNSEYTOWN RD
$210,100 · Built 1996
132 GUERNSEYTOWN RD
$214,300 · Built 1996
140 GUERNSEYTOWN RD
$182,900 · Built 1994