Skip to main content

Parcel · Map 87 10B 45

2 KENT TERR

Owner: FRANCE DANIEL & ASHLEY

Assessed value

$187,300

$131,800 bldg · $55,500 land

Est. annual tax

$5,626

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R20

Year built

2000

1,560 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2000
Living area
1,560 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Dec 1, 2016

    Bk/Pg OPM-16051

    $271,000

More on Kent Terr

2 KENT TERR — Watertown Land Records