Assessed value
$172,800
$121,200 bldg · $51,600 land
Est. annual tax
$5,191
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
1998
1,745 sqft
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,745 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Aug 29, 2011
Bk/Pg OPM-100202
More on Whispering Hill Rd
21 WHISPERING HILL RD
$197,700 · Built 2000
35 WHISPERING HILL RD
$167,600 · Built 1992
47 WHISPERING HILL RD
$188,500 · Built 1998
71 WHISPERING HILL RD
$188,500 · Built 1998
83 WHISPERING HILL RD
$212,100 · Built 2000
107 WHISPERING HILL RD
$166,400 · Built 1992
117 WHISPERING HILL RD
$177,800 · Built 1992
129 WHISPERING HILL RD
$163,300 · Built 1994