Assessed value
$223,100
$168,900 bldg · $54,200 land
Est. annual tax
$6,702
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R20
Year built
2003
2,019 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2003
- Living area
- 2,019 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Hot Water · Oil
Recorded sales
Jul 26, 2018
Bk/Pg OPM-17310
More on Malvern Hill Rd
8 MALVERN HILL RD
$246,300 · Built 2002
22 MALVERN HILL RD
$229,700 · Built 2002
23 MALVERN HILL RD
$234,800 · Built 2002
36 MALVERN HILL RD
$221,200 · Built 2002
37 MALVERN HILL RD
$208,200 · Built 2001
50 MALVERN HILL RD
$256,400 · Built 2002
51 MALVERN HILL RD
$222,800 · Built 2001
66 MALVERN HILL RD
$213,100 · Built 2002