Skip to main content

Parcel · Map 88 54 26

15 ROBERTS AVE

Owner: TETA ANTHONY & PATRICIA

Assessed value

$117,600

$78,500 bldg · $39,100 land

Est. annual tax

$3,533

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

2009

1,192 sqft

Building

Style
Conventional
Year built
2009
Living area
1,192 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. May 4, 2017

    Bk/Pg OPM-160276

    $173,500
  2. Oct 9, 2015

    Bk/Pg OPM-15006

    $170,000
  3. May 27, 2015

    Bk/Pg OPM-14165

    $79,900

More on Roberts Ave