Skip to main content

Parcel · Map 79 35 27

46 LITCHFIELD RD

Owner: SUN HONGWEI

Assessed value

$179,700

$131,400 bldg · $48,300 land

Est. annual tax

$5,398

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R10

Year built

1992

2,336 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1992
Living area
2,336 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Apr 12, 2022

    Bk/Pg OPM-21234

    $390,000
  2. Mar 18, 2021

    Bk/Pg OPM-20315

    $341,500
  3. Dec 14, 2016

    Bk/Pg OPM-16065

    $259,900

More on Litchfield Rd