Skip to main content

Parcel · Map 52 6A 23

76 FARM CIRCLE

Owner: ROBERSON MICHAEL & PEREIRA RITA (SURV)

Assessed value

$293,000

$219,700 bldg · $73,300 land

Est. annual tax

$8,802

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2005

2,844 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2005
Living area
2,844 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Nov 30, 2004

    Bk/Pg OPM-40092

    $439,900

More on Farm Circle