Skip to main content

Parcel · Map 43 5 5

1263 GUERNSEYTOWN RD

Owner: DRZWECKI AMY M

Assessed value

$139,700

$81,200 bldg · $58,500 land

Est. annual tax

$4,197

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

2000

832 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2000
Living area
832 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Jul 30, 2013

    Bk/Pg OPM-12228

    $65,000

More on Guernseytown Rd