Skip to main content

Parcel · Map 45 33 1

1000 LITCHFIELD RD

Owner: BELLERIVE JACQUELINE A & RICHARD W

Assessed value

$134,200

$77,600 bldg · $56,600 land

Est. annual tax

$4,031

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1993

1,146 sqft

Building

Style
Cape
Year built
1993
Living area
1,146 sqft · 1.4 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Jan 4, 2010

    Bk/Pg OPM-90072

    $155,000
  2. Jun 28, 2002

    Bk/Pg OPM-10322

    $195,000

More on Litchfield Rd