Assessed value
$307,200
$225,300 bldg · $81,900 land
Est. annual tax
$9,228
30.04 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
Residential
R70
Year built
2011
2,918 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2011
- Living area
- 2,918 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Propane Gas
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Bunker Hill Rd
5 BUNKER HILL RD
$55,000 · Built 0
35 BUNKER HILL RD
$3,872,200 · Built 1994
51 BUNKER HILL RD
$155,500 · Built 1998
61 BUNKER HILL RD
$151,300 · Built 1998
62 BUNKER HILL RD
$353,700 · Built 1988
71 BUNKER HILL RD
$139,100 · Built 1988
80 BUNKER HILL RD
$126,700 · Built 1990
81 BUNKER HILL RD
$141,600 · Built 1998