Skip to main content

Parcel · Map 126 189 6A

51 FRANKLIN AVE

Owner: MARTIN TIMOTHY ARTHUR & CAROLINE MARIE

Assessed value

$114,900

$77,400 bldg · $37,500 land

Est. annual tax

$3,452

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

1994

1,044 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1994
Living area
1,044 sqft · 1.0 story