Skip to main content

Parcel · Map 154 98 9C

249 BUNKER HILL RD

Owner: LY DAT KIEN

Assessed value

$142,000

$89,200 bldg · $52,800 land

Est. annual tax

$4,266

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R125

Year built

2002

1,140 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2002
Living area
1,140 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. May 24, 2021

    Bk/Pg OPM-20707

    $315,000
  2. Jan 31, 2018

    Bk/Pg OPM-17125

    $45,000

More on Bunker Hill Rd