Skip to main content

Parcel · Map 148 19 1C

629 LAKE WINNEMAUG RD

Owner: VINCA FATON

Assessed value

$209,300

$142,300 bldg · $67,000 land

Est. annual tax

$6,287

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1996

2,392 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
2,392 sqft · 2.0 stories

629 LAKE WINNEMAUG RD — Watertown Land Records