Skip to main content

Parcel · Map 154 9810X 29

14 ELMHURST LN

Owner: LOCKWOOD GARRET & DONNA M

Assessed value

$164,200

$115,700 bldg · $48,500 land

Est. annual tax

$4,933

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1998

1,186 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1998
Living area
1,186 sqft · 1.0 story
Exterior
Wood Shingles
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jun 26, 2007

    Bk/Pg OPM-60232

    $306,000

More on Elmhurst Ln