Skip to main content

Parcel · Map 154 253 3

122 CAPEWELL AVE

Owner: PEDRO THOMAS A & EVA I

Assessed value

$188,600

$142,400 bldg · $46,200 land

Est. annual tax

$5,666

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

2007

1,290 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2007
Living area
1,290 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Aug 23, 2007

    Bk/Pg OPM-60311

    $324,000
  2. Jul 17, 2006

    Bk/Pg OPM-50376

    $110,000

More on Capewell Ave