Skip to main content

Parcel · Map 139 17A 14

176 FARMDALE RD

Owner: LANGO JOSEPH J

Assessed value

$178,500

$118,400 bldg · $60,100 land

Est. annual tax

$5,362

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R70

Year built

1992

1,288 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1992
Living area
1,288 sqft · 1.0 story
Exterior
Cedar/Redwood
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. May 23, 2018

    Bk/Pg OPM-17215

    $263,850
  2. Dec 19, 2002

    Bk/Pg OPM-20086

    $255,000

More on Farmdale Rd