Skip to main content

Parcel · Map 145 223 14

177 COLONIAL ST

Owner: OHARA JOHN T JR

Assessed value

$83,800

$37,900 bldg · $45,900 land

Est. annual tax

$2,517

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

RG

Year built

1982

963 sqft

Building

Style
Old Style
Year built
1982
Living area
963 sqft · 2.0 stories
Exterior
Wood Shingles
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Aug 15, 2008

    Bk/Pg OPM-70233

    $176,000
  2. Jul 17, 2003

    Bk/Pg OPM-20335

    $134,000

More on Colonial St

177 COLONIAL ST — Watertown Land Records