Skip to main content

Parcel · Map 131 84A 39

20 OAK DR

Owner: CALABRESE VITTORIO & ANTONIETTA G

Assessed value

$155,500

$99,500 bldg · $56,000 land

Est. annual tax

$4,671

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1998

1,025 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
1998
Living area
1,025 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Jun 21, 2023

    Bk/Pg OPM-22248

    $405,000
  2. Oct 10, 2002

    Bk/Pg OPM-20012

    $200,000

More on Oak Dr