Skip to main content

Parcel · Map 143 84 1

53 OAK DR

Owner: GEROSA BRIAN M & ASHLEY F JT SURV

Assessed value

$183,200

$128,300 bldg · $54,900 land

Est. annual tax

$5,503

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2002

1,976 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2002
Living area
1,976 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding
Heat
Forced Hot Air · Natural Gas

Recorded sales

  1. Jul 22, 2022

    Bk/Pg OPM-21382

    $400,000

More on Oak Dr