Skip to main content

Parcel · Map 129 17A 10

650 MIDDLEBURY RD

Owner: FAWCETT SEAN

Assessed value

$139,000

$81,700 bldg · $57,300 land

Est. annual tax

$4,176

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

1994

1,386 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1994
Living area
1,386 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
Electric Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Dec 3, 2019

    Bk/Pg OPM-19071

    $225,000

More on Middlebury Rd