Skip to main content

Parcel · Map 120 12 13C

549 MIDDLEBURY RD

Owner: PIRIE ROBERT J & DONNA L

Assessed value

$179,800

$122,400 bldg · $57,400 land

Est. annual tax

$5,401

30.04 mills · FY2026

Acreage

Land use

Residential

R30

Year built

2000

2,034 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2000
Living area
2,034 sqft · 2.0 stories